Jump to content
Odbierz DARMOWEGO VIP'A !! ×
Szybka rekrutacja na Grafika - Napisz podanie i zostań grafikiem! ×
Przeglądasz forum jako gość, nie masz dostępu do większości funkcji! Zarejestruj się już teraz!

GŁOSOWANIE NA SERWERY

Za każdy oddany głos otrzymasz +1 do reputacji!

ODBIERZ DARMOWEGO VIP'A

Odbierz darmowego vipa na serwer ONLY MIRAGE #1 (cs2)

USŁUGI SIECIOWE

Kup unikatową rangę premium!

KONKURSY

Weź udział w konkursach z super nagrodami!

KUP VIP'A NA SERWER

Zakup usługę na ulubiony serwer!

[PROPOZYCJA] - Zmiana w regulaminie forum

czostkowy

Recommended Posts

Jaką masz propozycje?:
Dodanie podpunktu do regulaminu
Screenshot/Nagranie/Przykład: 
Propozycja dodania do regulaminu podpunktu 4.20 który mówi że - Skarga będzie z góry odrzucana/nie rozpatrywana jeśli główna argumentacja i główny "topic" będzie opierać się na problemach/wiadomościach prywatnych.

Uważam że forum nie powinno mieć żadnego wpływu na spory/konflikty które nie opierają się na terenie forum, ostatnia skarga użytkownika @ Bufen  jest totalnym chaosem, za którym nikt tak właściwie nie jest w stanie nadążyć ani obiektywnie rozwiązać.
Jaki ma sens, rozwiązywanie problemów prywatnych przez administracje forum, które ich zupełnie nie dotyczą?

Totalnie nie rozumiem dlaczego w "Skardze na Lanka" temat głównie opiera się na wypieraniu swojego simpostwa i problemów z alkoholem.
Do takich problemów jak degradacja również powinien znaleźć się odpowiedni dział "Odwołanie od degradacji", jeśli ktoś się nie zgadza z decyzją opiekuna/ właściciela - O ILE ma w ogóle jakieś sensowne argumenty, a nie screeny prywatnych rozmów z dziewczynami.

Edited by czostkowy
  • Lubię to! 2
  • Super 4
  • Ha ha 1
  • Wow! 2
  • Premium
Premium

Teraz to rozjebales, jak najbardziej na tak :) !!!

• Super 1

M4TEO.gif.bd326fd0573c9c128bb1f832fc68140b.gif.abaafa532586e45fe79bd650a861039c.gif

• Użytkownik

Fajnie to wygląda na papierze chyba zadziała, moim zdaniem wyższa administracja zamiast w sumie zaczynać całą tą kontrowersyjną skargę na Lanka, powinna temat zamknąć/usunąć na samym starcie widząć, że ss'y z wiadomości prywatnych zostały wstawione i poprosić użytkownika Bufen o napisanie normalnej skargi w której nie zgadza się z decyzją opiekuna serwera, który postanowił go zdegradować. Myślę, że taka zmiana byłaby na dobre i zapobiegła podobnych potencjalnych sytuacji w przyszłości.

• Lubię to! 1
  • Dzięki 1
  • Użytkownik

Co to za odklejenie.

Typowe przykłady skarg, które byłyby odrzucane przez taki beznadziejnie skonstruowany punkt:
1. Reklamowanie czegokolwiek w wiadomościach prywatnych - konkurencji, cheatów, własnych discordów itp.
2. Wszelkie próby wyłudzania pieniędzy/skinów na serwerach przez adminów - wiadomości prywatne (chociażby steam).
3. Wszelkie ataki na drugą osobę, groźby, nękania i tego typu odpały mające miejsce w wiadomościach prywatnych.
4. Rozpowszechnianie nieprawdziwych (często nieprzychylnych) informacji o forum, serwerze bądź administracji w wiadomościach prywatnych.
5. i tak dalej, analogicznie trzymając się ram "wiadomości prywatne" =/= "forum" czy "serwery" xD

Jak ktoś jest adminem na  forum/serwerze, bądź posiada jakąkolwiek rangę reprezentantywną i ludzie kojarzą jego osobę z forum i serwerami danej sieci, to praktycznie KAŻDE miejsce w którym robi trzodę powinno się zaliczać do podstaw na skargę. Prosty przykład: jestem adminem DD2, ale prywatnie gram również na 4FUN innej sieci - zapraszam ludzi poznanych na serwerze na steam bądź inny komunikator i obsmarowuję całkowicie ten serwer na którym jestem adminem, zapraszam ich na inne serwery i tak dalej - patrząc na ten punkt regulaminu - mogę tak robić, bo jest to sprawa prywatna nie związana z forum - no bo na forum nic nie robię. Czy chcę takiego administratora na serwerze? Nie. Czy go zdegraduję, jak tylko się o tym dowiem? Na 90% tak. Czy skarga będzie odrzucona tylko dlatego, że miało to miejsce na PW, a nie na serwerze? Oczywiście, że NIE, bo nie jestem małpą aby trzymać debili na rangach, na zasadzie: "poczekam aż zrobi tak na serwerze";
Inna sytuacja - ktoś zgłasza skargi na jakiegoś admina prywatnie do czerwonych (wiadomość prywatna) - mamy podstawkę, że coś jest nie tego. Jeżeli ktoś by założył skargę o zachowanie takiego admina, to według tego punktu, wszelkie skargi zgłaszane prywatnie nie powinny mieć mocy przebicia, bo miały miejsce na PW. Tak samo jeżeli ktoś odwalałby tylko na PW, jawna podkładka, dowody ponad wątpliwość, a ludzie nic z tym nie mogą zrobić, bo wiadomości prywatne i chuy. Toż to bezsens. Nawet facebooki, discordy, twitche i inne tego typu strony weryfikują wiadomości prywatne w celu eliminacji negatywnych treści bądź osób łąmiących regulaminy ponieważ każdy dba o swoje podwórko, chyba, że chce aby było tam nasrane przez psy.

Na forum obowiązuje taki podpunkt, który już i tak sam w sobie nie ma najmniejszego sensu:

3.9 Sprawy prywatne, dyskusje i spory między użytkownikami należy  rozwiązywać w prywatnej wiadomości pamiętając o kulturze. 

Więc nie widzę sensu bawić się w jeszcze większe dzielenie wszystkiego. Sprawą prywatną może być to, że ktoś do kogoś skacze z pyskiem bez powodu 24/7 (ktoś kogoś po prostu nie lubi z jakiegoś powodu) - wtedy rozmowa na PW ma jakiś tam sens i może mieć miejsce, jednak jeżeli coś odbija się na serwerze i sieci, typu jeden z punktów które wypisałem wyżej, to nie widzę najmniejszego powodu aby ograniczać to do rozmowy prywatnej (szczególnie, jeżeli jawnie nie działa, bądź możemy mieć z tego tytułu nieprzyjemności) - ktoś reprezentuje sieć, to jak zaczyna mi wciskać cheaty to oczywiście, że go zgłoszę w skardze. :kekw:

2023, a ludzie nadal myślą, że wiadomości prywatne są prywatne. SPRAWY PRYWATNE =/= WIADOMOŚCI PRYWATNE. #fakty
Oczywiście do kosza.

• Lubię to! 2

"  0111 0001 . 0010 K 0111"

@ 71.  Myślę, że nie przeczytałeś mojej propozycji ze zrozumieniem.  Oczywistym faktem jest, że podparcie swoich intencji zdegradowania kogoś, mogą być jakieś zażalenie w formie ss'ow w prywatnych wiadomościach do opiekuna/własciciela. Natomiast nie powinny one stanowić formalnych DOWODÓW na forum, dlaczego? No na przykład dlatego że takie wiadomości bardzo łatwo sfejkować. Forum i serwer jest jedynym miejscem, gdzie administracja może oficjalnie sprawdzić autentyczność dowodów. Więc pewnie, jakieś ss'oty mogą być co najwyżej sugestią do rozpatrzenia skargi czy odwołania, natomiast jeżeli cała skarga składa się z wiadomości prywatnych, jest to prostu syf.

Po drugie, nie znalazłem nigdzie informacji o tym, że opiekun musi mieć twarde dowody by kogoś zdegradować, więc tutaj obaj mamy takie samo zdanie.

Reasumując, myślę że w regulaminach jest spory syf, który nie uwzględnia wszystkich wykroczeń z dokładnością, co nie zmienia faktu, że skarga która opiera się praktycznie tylko na ss'ach prywatnych, powinna być z góry odrzucona.

"Więc nie widzę sensu bawić się w jeszcze większe dzielenie wszystkiego. Sprawą prywatną może być to, że ktoś do kogoś skacze z pyskiem bez powodu 24/7" @ 71.
- więc analogicznie, simpowanie w prywatnych wiadomościach jest również sprawą prywatną i tak samo nie jest żadną linią obrony w sprawie degradacji. Opiekun/ Właściciel zadecydował że źle wpływa to na całokształt funkcjonowania serwera i kropka, degradacja. Ta cała skarga która jest jednocześnie odwołaniem od degradacji jest do śmietnika. 

• 4 weeks later...
  • Zasłużony
W dniu 19.03.2023 o 15:10, 71. napisał:

Typowe przykłady skarg, które byłyby odrzucane przez taki beznadziejnie skonstruowany punkt:
1. Reklamowanie czegokolwiek w wiadomościach prywatnych - konkurencji, cheatów, własnych discordów itp.
2. Wszelkie próby wyłudzania pieniędzy/skinów na serwerach przez adminów - wiadomości prywatne (chociażby steam).
3. Wszelkie ataki na drugą osobę, groźby, nękania i tego typu odpały mające miejsce w wiadomościach prywatnych.
4. Rozpowszechnianie nieprawdziwych (często nieprzychylnych) informacji o forum, serwerze bądź administracji w wiadomościach prywatnych.

• Dzięki 1

image.png
:pepehands:

• Zasłużony

propodrz.png

image.png
:pepehands:

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z polityką prywatności forum Privacy Policy oraz regulaminem forum Guidelines