Jump to content
Odbierz DARMOWEGO VIP'A !! ×
Event Play Off NBA - Typuj i zgarnij świetne nagrody!! ×
ZAPROPONUJ SWOJE RS'Y NA SERWER DD2/AIM+AWP! ×
Pomóż w zakupie reklamy serwera DD2 ×
Przeglądasz forum jako gość, nie masz dostępu do większości funkcji! Zarejestruj się już teraz!

GŁOSOWANIE NA SERWERY

Za każdy oddany głos otrzymasz +1 do reputacji!

ODBIERZ DARMOWEGO VIP'A

Odbierz darmowego vipa na serwer ONLY MIRAGE #1 (cs2)

USŁUGI SIECIOWE

Kup unikatową rangę premium!

KONKURSY

Weź udział w konkursach z super nagrodami!

KUP VIP'A NA SERWER

Zakup usługę na ulubiony serwer!

[SKARGA] - MIKEY

''YAKUZA''

Recommended Posts

• Premium
Premium

Twój nick: "YAKUZA"
Nick oskarżonego: Mikey
Powód skargi: Sygnatura
Opis sytuacji:Widnieje u niego na profilu sygnatura która pokozuje mój profil prywatny konta na steam ale rownież moje zdjęcie podkreślam prywatne zdjęcie , przypominam ze jest coś takiego jak RODO.
Data i godzina zdarzenia: TERAZ
:shibu2:
Miejsce zdarzenia:  :drakeyes:
Dowody:1249535892_Zrzutekranu(3).thumb.png.75c05d403c85a58dca47547e057b1114.png

Coś od siebie: Ogólnie to gościu już dawno perma powinien mieć

• Ha ha 18
  • Przykro mi 1
  • Fuu 1

essa.png.c12bbdc75cba61c22781aed2c337428b.png

1201477641_Zrzutekranu(7).png.f0a33ecf2dacb43346f503fd0ad5046c.png

• ''YAKUZA'' changed the title to [SKARGA] - MIKEY

Ahhh, here we go again...

Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych, dziś możemy zauważyć jak użytkownik @ ''YAKUZA'' ponownie wraca na forum strefaskilla, ale tym razem...a no tak nic się nie zmieniło, znów pisze na mnie skargę.

Zacznijmy może od punktu 1 jakim jest RODO. Jak można zauważyć definicja wygląda następująco: "Ogólne rozporządzenie o ochronie danych, inaczej rozporządzenie o ochronie danych osobowych, OROD lub RODO – rozporządzenie unijne, zawierające przepisy o ochronie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych oraz przepisy o swobodnym przepływie danych osobowych." Oczywiście, śpieszę z pomocą dla osób które tak jak w/w użytkownik nie zrozumiały czym jest RODO, a więc punktując: 

image.thumb.png.0e0da078bfca566caef1eb0fcbb0cb45.png

Jeżeli przeanalizujemy powyższe punkty, możemy zauważyć, że żaden z w/w punktów nie został przeze mnie złamany, a użytkownik ponownie się zbłaźnił ponieważ zdjęcie prywatne to są tak zwane "Dobra osobiste"

Możemy zauważyć, iż sygnatura użytkownika oskarżającego wygląda następująco:

image.png.a0e5db944fd151f34714be16d7d92024.png

Dla ciekawskich jest to wyjęte zdanie z kontekstu całej skargi napisanej przeze mnie na właśnie tego użytkownika. Tym samym odwołując się do punktu 3 (RODO) możemy zauważyć, że Pan Yakuza ujawnia moje przekonania zarówno religijne jak i światopoglądowe, a wystarczy się powołać na definicję światopoglądu, która brzmi następująco: "względnie stały zespół przekonań i opinii (często wartościujących) na temat otaczającego świata, czerpanych z rozmaitych dziedzin kultury, głównie z nauki, sztuki, religii i filozofii."

Są to moje przekonania, które bez mojej zgody zostały udostępnione i przekraczają pewne granice.

Skoro skarga i tak już była "pisana na kolanie" to jednak mógł się trochę bardziej postarać. 

Opis sytuacji: Widnieje u niego na profilu sygnatura która pokozuje mój profil prywatny konta na steam ale rownież moje zdjęcie podkreślam prywatne zdjęcie , przypominam ze jest coś takiego jak RODO. 

Chyba każda osoba od razu zauważyła, że jest to screenshot z komunikatora Discord, więc niby mały szczegół, a jednak tak duży bo zastanawiam się wciąż czy to na pewno skarga na mnie?

Mała lekcja o prawie: Istnieje coś takiego jak "Ochrona tajemnicy korespondencji" - Każda osoba ma prawo do zachowania w tajemnicy przekazu kierowanego do innych osób czy instytucji, w którym zawarto szczegóły, które dotyczą np. życia intymnego czy prywatnego. Tajemnica korespondencji jest prawnie chronionym dobrem osobistym. - wszystko fajnie w porządku lecz dotyczy ona wiadomości prywatnych, takie jak przykładowo SMS które potencjalnie miałyby zostać udostępnione publicznie na inne komunikatory. 

Screenshot jest z publicznego komunikatora Discord, posiadającego ponad 250 milionów zarejestrowanych użytkowników, więc oskarżyciel potwierdzając regulamin akceptował potencjalne udostępnienie jego wiadomości, ponieważ nie jest to screen wyjęty z konwersacji prywatnej. 

I wisienka na torcie! 

Media społecznościowe nie muszą nabywać praw autorskich, aby korzystać z Twoich zdjęć, wystarczy im Twoja zgoda.

Takiej zgody (licencji) udzieliłeś w momencie rejestracji konta akceptując regulamin.

Jeżeli zajrzymy do regulaminu Facebooka, Instagrama, Discorda lub innego serwisu, to znajdziemy tam postanowienia regulujące warunki licencji.

Na przysłość,

Tak, możesz swobodnie odwołać udzieloną licencję. Możesz to zrobić poprzez usunięcie danego zdjęcia lub usunięcie całego konta.

Podsumowując,

Dzisiaj rozprawiliśmy się z jednym z mitów wokół korzystania z czyichś zdjęć oraz korzystania z serwisów społecznościowych. Nie jest zatem prawdą, że dodając zdjęcie na Facebooku lub Discordzie przenosisz prawa autorskie.

Warto być jednak świadomym tego, że serwisy korzystają z naszych treści w oparciu o licencję, której im udzielamy. Warunki tej licencji określają regulaminy akceptowane przy tworzeniu konta. 

Zdjęcie Twoje na profilu Discorda, nie jest podpisane i nikt tak naprawdę nie wie, czy to  jesteś Ty czy jakiś randomowy człowiek z internetu i uwierz, nikogo to nie obchodzi. Prawdopodobnie korzystasz z tego zdjęcia na Instagranie, Discordzie, Facebooku, "Steamie" :kekw:, więc nie masz żadnej pewności czy jakiś 13-letni Kian z Southhamptonu, aktualnie nie korzysta z Twojego zdjęcia, aby poderwać drugą osobę. Raz coś wrzucone do internetu, nigdy z niego nie znika i powinieneś dobrze to wiedzieć.

Jako ostatnie zdanie, proszę administrację wyższą, o wyciągnięcie wniosków i usunięcie sygnatury użytkownika YAKUZA, która podchodzi pod RODO, i jest moim prywatnym wpisem na którego nie udzieliłem zgody, aby był dalej udostępniany.

Pozdrawiam,

Mikey

• Lubię to! 3
  • Super 2
  • Dzięki 1
  • Ha ha 1
  • Wow! 3
  • Fuu 1
  • WTF 1
  • 2 weeks later...

skargaodrzu.png

"Nigdy nie jest za późno, by stać się tym, kim chcemy być."
[*]

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z polityką prywatności forum Privacy Policy oraz regulaminem forum Guidelines